Drodzy duszpasterze

Księża, siostry zakonne, katechetki i katecheci, którzy pracujecie z młodzieżą w naszej archidiecezji.

Jako Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży chcielibyśmy wesprzeć Waszą pracę i tak jak naszej młodzieży, tak i Wam służyć wszelką pomocą. Jesteśmy z Wami i staramy się słuchać Waszych potrzeb, żeby jak najlepiej koordynować działania na poziomie diecezjalnym i lokalnym.

Jeśli poszukujecie dobrych materiałów do pracy z młodzieżą, to znajdziecie je w zakładce BAZA MATERIAŁÓW, ale chętnie przyjmiemy wszelkie Wasze polecenia w tym zakresie, żebyśmy mogli podzielić się nimi z innymi. 

W szczególności materiały, z którymi przygotujecie Waszą młodzież do Bierzmowania znajdziecie TUTAJ. Pamiętajcie także, że jeśli potrzebujecie pomocy w ewangelizacji bierzmowanych, możecie się do nas odezwać, a chętnie Wam pomożemy!

Jeśli z kolei planujecie organizować wyjazdy ze swoimi młodymi, a nie wiecie jak się do tego zabrać od strony formalności, zapraszamy do zakładki ORGANIZACJA WYJAZDÓW. Tam krok po kroku rozpisujemy dla Was kolejne etapy zgłoszenia wyjazdu z młodymi do odpowiednich instytucji i piszemy o tym, jakie dokumenty należy zgromadzić, a ich wzory udostępniamy Wam TUTAJ.

Zapraszamy także do zapoznania się ze szczególnym wydarzeniem, które raz w roku organizujemy dla katechetów, duszpasterzy, opiekunów, wychowawców, rodziców i wszystkich, którzy chcą zdobyć nowe narzędzia do pracy z młodzieżą i nie tylko. “Projekt Młodzież” rozpoczęliśmy z dużym sukcesem w 2023 roku i zapraszamy Was na jego kolejną edycję!

Pamiętacie także, że w każdej sprawie związanej z Waszą pracą z młodzieżą możecie do nas odezwać. Jesteśmy nie tylko dla młodych, ale także dla Was! Kontakt TUTAJ.