„Projekt Młodzież”

Jeśli wchodzisz w tą zakładkę, oznacza, że młodzież jest dla Ciebie ważna! Pewnie jesteś księdzem/rodzicem/siostrą zakonną/katechetą czy przedstawicielem młodzieży. Bez wątpienia jesteś człowiekiem, który chce czegoś więcej.

Mamy coś dla Ciebie! Wszyscy dobrze wiemy, że polska młodzież w niesamowitym tempie odchodzi od Kościoła. Wobec tego można założyć ręce i ogłosić koniec. My jednak nie poddajemy się i szukamy nowych form dotarcia do młodzieży. Inspirowani Ojcem z przypowieści o „Synu Marnotrawnym” wzruszającym się, widząc że jego syn jest jeszcze daleko i rzucającym się mu na szyję z radości, chcemy również dostrzec, że młodzież jest daleko. Nie będzie to jednak powodem do poddania się, ale do wybiegnięcia naprzeciw z nowymi formami ewangelizacji i przepowiadania, a co najważniejsze z profesjonalizmem i empatią.

Dobrze wiadomo, że pierwszą osobą, o którą muszę się zatroszczyć jestem “ja”. „Projekt Młodzież” nie jest tylko szukaniem narzędzi do pracy z młodzieżą, ale także „ładowarką”. To tutaj każdy posługujący młodzieży może nabrać sił i zobaczyć, że nie jest sam. Są z nami biskupi, księża, profesjonalni psycholodzy i pedagodzy oraz osoby na co dzień służące młodzieży i rozumiejące dylematy tych, którzy nie widzą owoców swojej pracy.

Nasze wydarzenie odbywa się w Oblackim Centrum Młodzieży „NINIWA” w Kokotku. To miejsce niezwykłe. Właśnie tam co roku odbywa się „Festiwal Życia”. Wydarzenie, które jest jednym z najważniejszych spotkań młodzieżowych w Polsce. Kokotek żyje cały rok! W Niniwie odbywają się rekolekcje dla różnych grup młodzieżowych. Tam przyjeżdżają grupy z całej Polski żeby zobaczyć wzorcowe miejsce działalności duszpasterstwa młodzieży. Piękne otoczenie, dobre warunki mieszkaniowe i smaczne jedzenie przemawiają za tym żeby spędzić tam chociaż kilka dni w otoczeniu ludzi z Archidiecezji Wrocławskiej w trakcie „Projekt Młodzież”.

Diecezja Gliwicka, na której terenie znajduje się Kokotek, to także miejsce działalności Fundacji „Młodzi na Progu”. Współpraca z tą Fundacją jest naszą radością. Chcemy także Ciebie zaprosić do zainspirowania się ich pomysłami.

Nasze najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach od 8 do 11 listopada 2024 roku. Dołącz do nas!

Jeśli chcesz zapoznać się bliżej z naszą wizją, przeczytaj ten artykuł zapraszający na ubiegłoroczny „Projekt Młodzież”: 

„Projekt Młodzież” w 2023 roku zakończył się niemałym sukcesem. Posłuchaj świadectw uczestników naszego spotkania.