Bierzmowanie

Duszpasterzu! Katecheto! Jeśli szukasz dobrego programu do pracy z młodzieżą przy przygotowaniu do Bierzmowania, rozważ poniższe dwie propozycje. Nasi dekanalni duszpasterze młodzieży testowali i polecają!

Poza tym jak zawsze polecamy wyjazd na rekolekcje ewangelizacyjne organizowane na Górze św. Anny lub w innym miejscu. To zawsze robi świetną robotę. Młodzież jest naprawdę dobra!

Jeśli potrzebujesz pomocy w ewangelizacji bierzmowanych, ODEZWIJ SIĘ do nas - pomożemy!”

“Młodzi na Progu”

Jak piszą u siebie NA STRONIE.

“Program „Młodzi na Progu” przeznaczony jest do pracy z młodzieżą, przygotowującą się do bierzmowania. Celem Programu jest rozpalenie wiary Młodych, wprowadzenie w relację z Bogiem i rozwój w żywej wspólnocie Kościoła.

Mówią, że warto wybrać ich program, gdyż:

  • mają 20 lat doświadczenia
  • mają jasny cel
  • ewangelizują młodzież
  • dają gotowe materiały napisane współczesnym językiem
  • kapłani z 14 diecezji już z nimi pracują i są zadowoleni.

Więcej informacji aby skorzystać z programu znajdziesz TUTAJ.

"Szkoła życia z Bogiem"

Jak piszą sami o sobie: “Szkoła życia z Bogiem - przygotowanie do bierzmowania" to roczny, optymalny i elastyczny program przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Może być realizowany tylko przez spotkania ogólne i pracę indywidualną a można też dołączyć do tego pracę w małych grupach. 

Jeśli przygotowanie do bierzmowania musi trwać więcej, to program ten może stać się elementem takiego przygotowania, najlepiej pierwszym, z racji jego charakteru ewangelizacyjnego.

  1. Program zakłada comiesięczne spotkania ogólne całej grupy kandydatów z prowadzącym przygotowanie księdzem lub doświadczonym katechetą lub liderem. W trakcie spotkania głoszona jest konferencja oraz proponowane są aktywności uczestników, które uczą ich podejmowania decyzji.
  2. Jeśli prowadzący ma do dyspozycji animatorów to w programie jest miejsce na spotkania w grupach. Spotkania są "echem" spotkań ogólnych, animator nie wprowadza nowych treści. Jego zadaniem jest tworzenie i pielęgnacja więzi w grupie, stworzenie atmosfery bezpieczeństwa i otwartości.
  3. Program przewiduje także indywidualną pracę kandydata. Na każdym spotkaniu kandydat otrzymuje materiały zawierające streszczenie konferencji i prostą pracę do wykonania w domu.

"Szkoła życia z Bogiem - przygotowanie do bierzmowania" jest programem, który powstał z praktyki parafialnej, dostosowany jest do realiów duszpasterstwa, jest elastyczny i można go modyfikować. Został dobrze przyjęty przez wielu księży i katechetów w Polsce i zagranicą.

Przez lata funkcjonował w formie plików do samodzielnego wydruku, od pewnego czasu w formie gotowych, wydrukowanych pakietów.”

Na ich stronie jest możliwość zakupu gotowej teczki z materiałami dla prowadzącego oraz młodzieży. - TUTAJ.