Dom Dobrych Więzi

Wyobrażasz sobie takie miejsce, do którego możesz przyjść i poczuć się naprawdę dobrze? Być może nie wszystkie przestrzenie są dla Ciebie takimi miejscami. Być może nie masz na to wpływu. Chcemy Cię zaprosić do Domu Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży – Domu Dobrych Więzi.

Nie będzie to tylko siedziba instytucji kościelnej, ale bezpieczny kąt dla każdego młodego człowieka. Mamy takie wielkie marzenie, które krok po kroku staramy się realizować!

Nasz DOM będzie miejscem do którego możesz przyjść zawsze. Jego drzwi będą otwarte niezależnie od tego, jak się dziś czujesz i jaką historię życia nosisz w sobie.

Chcemy tak wyremontować nasze przestrzenie, żeby były przyjazne, z domowym zapachem, spokojnymi odgłosami, przytulną atmosferą, która wspiera, a nie ocenia.

W naszym DOMu chcemy powołać do istnienia miejsce wsparcia, do którego każdy młody człowiek będzie mógł przyjść w momentach gorszych i lepszych. Pomoc, wsparcie, integracja i towarzyszenie – to hasła, które chcemy zrealizować w DOMu. W tym domu poznasz ludzi, z którymi będzie warto spędzić czas. Nie tylko we Wrocławiu, ale na rekolekcjach, Światowych Dniach Młodzieży, festiwalach i wielu innych wyjazdach.

Nasz DOM będzie mieścił się w samym sercu Wrocławia, na Ostrowie Tumskim. To miejsce wymaga jeszcze wielu prac remontowych. Przed nami projekty, gładzenie ścian, wymiany okien i drzwi. Żeby nasz DOM był przytulny, chcemy umieścić tam takie meble, które nie będą przypominały szkoły czy świetlicy, ale stworzą przyjazną przestrzeń.

Ty też możesz stać się budowniczym DOMu – WESPRZYJ  Fundację na Rzecz Rozwoju Młodzieży „Młodzi Młodym”. Nasza Fundacja podejmie się trudu przeprowadzenia remontu oraz opieki nad tym miejscem.